Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Naujienos
Darbo pasiūlymas!!!
Antradienis, 21 Lapkritis 2017 16:45

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui reikalingas visuomenės sveikatos priežiūros specialistas 1,0 etato darbo krūviu.
Kvalifikaciniai reikalavimai: turėti visuomenės sveikatos krypties išsilavinimo bakalauro laipsnį arba slaugytojo kvalifikaciją.
Kreiptis: adresu Vilniaus g. 6, Joniškis, tel. (8-426) 60537, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Supratimo apie antibiotikus diena
Penktadienis, 17 Lapkritis 2017 10:19

Lapkričio 18 d., jau dešimtą kartą bus minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Tyrimai rodo, kad 50 proc. visų antibiotikų receptų išrašoma netinkamai, t.y. jie išrašomi nuo nebakterinių infekcijų, išrašomi plataus spektro ir galimai toksiški antibiotikai, kai skiriama netiksli dozė arba vartojimo trukmė per ilga. Dėl netinkamai išrašomų antibiotikų pasireiškia įvairaus pobūdžio šalutinis poveikis, vartojamų vaistų tarpusavio sąveika, išsivysto Clostridium difficile infekcijos ir atsiranda daugumai vaistų atsparūs patogenai.

Netinkamas antibiotikų vartojimas spartina antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimą ir plitimą. Antimikrobinis atsparumas plinta sparčiai ir įgauna pagreitį, nes bakterijos neturi sienų. Tik efektyvi infekcijų kontrolė ir profilaktika yra pagrindinė priemonė kovojant su šia pasauline grėsme sveikatai.

Toliau...
 
Tarptautinė nerūkymo diena
Antradienis, 14 Lapkritis 2017 14:47

Kiekvienais metais trečiasis lapkričio ketvirtadienis minimas kaip Tarptautinė nerūkymo diena. Minėjimo tikslas – priminti, kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai kelia rūkymas, vis dar išliekantis vienu iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos faktoriumi, sąlygojančiu 25 proc. visų mirčių nuo širdies kraujagyslių ligų, 30 proc. mirčių nuo vėžio, 70 proc. nuo kvėpavimo sistemos ligų. Vėžinės ir tabako sukeltos ligos iš valstybės kiekvienais metais pareikalauja milžiniškų išlaidų pacientams slaugyti ir gydyti.

Toliau...
 
„Moterys ir diabetas - mūsų teisė į sveiką ateitį“
Pirmadienis, 13 Lapkritis 2017 12:41

Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. Šiuo metu pasaulyje diabetu serga daugiau nei 199 mln. moterų.

Prognozuojama, kad 2040 m. šis skaičius išaugs iki 313 mln. Dvi iš penkių diabetu sergančių moterų yra darbingo amžiaus (apie 60 mln.). II tipo diabetu sergančios moterys 10 kartų dažniau nei nesergančiosios kenčia nuo koronarinės širdies ligos. Vienai iš septynių besilaukiančių moterų diagnozuojamas gestacinis (nėščiųjų) diabetas.

Moterys ir merginos – pagrindinė sveikos gyvensenos ir geros savijautos grandinės dalis, lemianti ateities kartų sveikatos būklę. Manoma, kad galima išvengti iki 70 proc. II tipo diabeto susirgimo atvejų, pakeitus mitybos įpročius. Nustatyta, kad 70 proc. ankstyvos suaugusiųjų mirties atvejų lėmė paauglystėje susiformavę gyvensenos ir mitybos įpročiai. Motinos turi milžinišką įtaką savo vaiko ilgalaikei sveikatos būklei. Moterys – pagrindinės mitybos ir gyvenimo būdo įpročių ugdytojos šeimoje. Moterims ir mergaitėms turi būti suteikta galimybė lengvai ir bekompromisiškai gauti žinių ir išteklių rūpintis savo sveikata, kad išvengtų II tipo diabeto pačios bei jų šeimos nariai.

Toliau...
 
Konkursas _Sveikuolių sveikuoliai"
Penktadienis, 10 Lapkritis 2017 09:56

Spalio 25-26 d. vyko Tarptautinio vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I-asis etapas. Iš viso dalyvavo 19 komandų - 95 mokiniai, 19 mokytojų ir 6 visuomenės sveikatos priežiūros specialistės. 

Toliau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »Biudžetinė įstaiga Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 301541296

Vilniaus g. 6, LT-84147 Joniškis, tel. (8 426) 60 537, faks. (8 426) 60 536, el. p. joniskis.sveikata@gmail.com