Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką paskutinio skambučio šventės metu. Daugiau informacijos: rasite čia:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką paskutinio skambučio šventės metu. Daugiau informacijos: rasite čia:
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką paskutinio skambučio šventės metu. Daugiau informacijos: rasite čia:
Nuo gegužės 18 d. leidžiama teikti daugiau grožio paslaugų – plaukų, veido, kūno ir nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo ir kitas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip užtikrinti grožio paslaugų teikėjų ir klientų apsaugą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19).
Švelninant karantino sąlygas ir vis labiau augant apgyvendinimo paslaugų poreikiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas viešbučių, svečių namų, motelių, kaimo turizmo sodybų ir kitų apgyvendinimo paslaugų teikėjams. Daugiau informacijos skaityti čia:
Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti bei lankytis religinėse apeigose. Daugiau informacijos rasite čia:
Pasaulinė šiaurietiškojo ėjimo diena – tai vaikščiojimo technikos (papildomai remiantis specialiomis lazdomis) paminėjimo diena, skirta žmonėms visame pasaulyje: bet kokio amžiaus, skirtingo fizinio pajėgumo ir skirtingų sugebėjimų. Ji pradėta minėti nuo 2012 metų.
Paprastai tūkstančiai dalyvių visame pasaulyje išeina į gatves, takus, parkus, skverus, miškus ir kitur pasidžiaugti šia diena, taip propaguodami ir skatindami fizinį aktyvumą ir investuodami į savo sveikatą. Tačiau šiais metais, atsižvelgiant į pasaulinę COVID-19 pandemiją, būtina prisilaikyti visų galiojančių griežtų nacionalinių karantino apribojimų. Nepamirškite, kad truputį pasimankštinti lauke arba tiesiog greitai pasivaikščioti ir giliai pakvėpuoti yra puiku, jei tai jau leidžia karantino sąlygos: privalu laikytis būtino ne mažiau kaip 2 m atstumo tarp žmonių ir nesirinkti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimas. Kartu galite išsivesti ir savo augintinį, jeigu tokį turite, suteikite džiaugsmo ir jam. Atminkite, kad užsikrėsti virusu oro lašeliniu būdu būnant lauke (kur gera, natūrali oro cirkuliacija) rizika yra daug kartų mažesnė nei būnant patalpoje.
Šiaurietiškasis ėjimas – laisvalaikio fizinė veikla, pritaikyta tiek poilsiui, tiek ir ištvermės treniruotėms, saugi, veiksminga ir tinkama praktiškai visų amžiaus grupių žmonių fiziniam aktyvumui. Visa reikalinga įranga yra specialios lazdos, su kuriomis galima vaikščioti mieste ar gamtoje ir, žinoma, būtina tinkama, patogi minkštesnė avalynė.
Praktikuojant šiaurietiškąjį ėjimą kalorijų suvartojimas padidėja nuo 30 iki 70 proc. lyginat su paprastu greitu vaikščiojimu ar bėgimu ristele. Šiaurietiškasis ėjimas yra efektyvesnis už klasikinį vaikščiojimą ir teigiamai veikia daugelį organizmo sistemų: sumažėja širdies susitraukimų dažnis ramybės būsenoje, sumažėja pakilęs arterinis kraujospūdis (ypač sistolinis), su laiku padidėja bendras fizinis pajėgumas, padidėja maksimalus deguonies suvartojimas, pagerėja kraujo plazmos lipidų profilis ir teigiamai pakinta gliukozės lygis kraujo plazmoje; per ilgesnį laiką pakinta kūno audinių sudėtis ir KMI, pagerėja dinaminė pusiausvyra ir kartu pagerėja įvairiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergančių pacientų būklė bei gyvenimo kokybė.
Taip mankštinantis nuolatos palaikomas normalus kaulinio audinio tankis ir mineralizacija (ypač tai svarbu pagyvenusiems žmonėms) ir sumažėja tikimybė susirgti osteoporoze, padidėja raumenų jėga, ištvermė ir raumenų masė; šiaurietiškasis ėjimas teigiamai veikia stuburą, todėl jis sėkmingai praktikuojamas kankinant lėtiniams kaklo ir nugaros skausmams; padidėja kojų (klubo ir kelio) ir rankų (peties ir alkūnės) sąnarių lankstumas bei dubens funkcionalumas, sumažėja skausmai, pagerėja laikysena ir t. t.
Ši fizinė veikla veiksminga mažinant stresą, nerimą ir depresiją, gerina miegą, pagyvenusiems žmonėms stimuliuoja atmintį ir pažintines funkcijas, pagerėja kasdienis apsitarnavimas. Taigi, šiaurietiškasis ėjimas gali būti drąsiai rekomenduojamas daugumai žmonių kaip gera pirminės ir antrinės prevencijos priemonė nuo daugelio lėtinių neinfekcinių ligų.
Straipsnis parengtas remiantis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija
Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo gegužės 19 d. pradeda sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimų (higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos) išdavimą, savarankiškai pasirengusiems asmenims ir išlaikiusiems teorinių žinių testą, bei gavusiems teigiamą praktinės užduoties įvertinimą.
VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS INFORMUOJA, KAD ASMENYS ATVYKTI Į ĮSTAIGĄ GALI TIK IŠ ANKSTO SUDERINUS
ATVYKIMO LAIKĄ TELEFONU (8 426) 605 37
Atvykus prašome laikytis saugos reikalavimų:
Įstaigoje aptarnaujami tik nosį ir burną dengiančiais apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys asmenys.Įėjus į įstaigą asmenys privalo dezinfekuoti rankas dezinfekcijos priemone ir laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo.Būtina laikytis asmens higienos (kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.).Įstaigoje NEAPTARNAUJAMI asmenys, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ir kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).Įstaigoje NEREKOMENDUOJAME lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakyme Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“.Daugiau informacijos suteiksime telefonu 8 426 605 37 ar el. p. joniskis.sveikata@gmail.com
Siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laiku. Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų.
Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. šalyje paskelbtą karantino režimą, teikia rekomendacijas dėl sveikatos saugos reikalavimų užtikrinimo paplūdimiuose karantino metu.
Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikia rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose, prie vandens telkinių.