Pradėjus antrąjį karantino švelninimo etapą ir pradėjus veikti kirpykloms bei nagų priežiūros salonams, parengtos rekomendacijos, kaip užtikrinti saugų klientų aptarnavimą šiose grožio paslaugų teikimo vietose.
Pradėjus antrąjį karantino švelninimo etapą ir pradėjus veikti kirpykloms bei nagų priežiūros salonams, parengtos rekomendacijos, kaip užtikrinti saugų klientų aptarnavimą šiose grožio paslaugų teikimo vietose.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Nuo pirmadienio, pradedant antrąjį karantino švelninimo etapą, savo klientams duris atvers kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, tačiau aptarnauti klientus jie galės tik laikydamiesi jiems skirtų reikalavimų ir rekomendacijų. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/parengtos-rekomendacijos-kirpykloms-ir-nagu-prieziuros-salonams?fbclid=IwAR04MaY1MuuqpugVRjFQ7JRL5o2uDAuShbgYKI_37kA8t6bX2ebbpGa4OxM
Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją,nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. šalyje paskelbtą karantino režimą bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatas teikia rekomendacijas įmonių, įstaigų, organizacijų,kontorų, ofisų (toliau – įstaigų) vadovams dėl darbo organizavimo karantino metu.
Rūpindamasi vaikų bei paauglių emocine ir psichologine sveikata gyvenant neįprastomis gyvenimo sąlygomis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas tėvams, kaip bendrauti su jaunesniaisiais šeimos nariais apie koronaviruso infekciją (COVID-19).
PSO Europos regionas švenčia Europos imunizacijos savaitę, kad padidintų supratimą apie imunizacijos svarbą užkertant kelią ligoms ir saugant gyvybę. Šiais metais Europos imunizacijos savaitė minima 2020 m. balandžio 20–26 d., Europos imunizacijos savaitės kampanijos metu atkreipiamas dėmesys į vakcinų vertę visais sveikatos ir gerovės aspektais. Kaip ir ankstesniais metais, Europos imunizacijos savaitė sutampa su Pasauline imunizacijos savaite.
Šių metų šūkis yra „Vakcinos veiksmingos visiems“ (angl. Vaccines Work for All), o pagrindinis dėmesys skiriamas vakcinoms ir žmonėms, kurie jas kuria, pristato, priima, siekiant apsaugoti visų žmonių sveikatą.
Europos imunizacijos savaitė pirmą kartą paminėta 2005 m., kurios tikslas buvo padidinti skiepijimo apimtį didinant supratimą apie kiekvieno vaiko poreikį ir teisę būti apsaugotam nuo ligų, kurių galima išvengti skiepijantis. Nuo pat įkūrimo Europos imunizacijos savaitė tapo viena ryškiausių visuomenės sveikatos kampanijų Europos regione. Visos regiono šalys yra kviečiamos prisidėti prie Europos imunizacijos savaitės kampanijos, įtraukiant visuomenės sveikatos institutus, sveikatos priežiūros specialistus, politikos ir sprendimų priėmėjus, taip pat tėvus ir globėjus.
2020 metų Europos imunizacijos savaitės kampanijos tikslai Pagrindinis kampanijos tikslas – paskatinti labiau įsitraukti į imunizaciją visame pasaulyje ir pabrėžti skiepijimo svarbą gerinant visų sveikatą ir gerovę. Vykdydami 2020 m. Kampaniją PSO ir partneriai siekia:
Įrodyti vakcinų vertę vaikų, bendruomenių ir viso pasaulio sveikatai.Parodyti, kad įprastinė imunizacija yra stiprios, atsparios sveikatos sistemos ir visuotinės sveikatos aprėpties pagrindas.Pabrėžti poreikį remtis imunizacijos pažanga, šalinant spragas, įskaitant didesnes investicijas į vakcinas ir imunizaciją.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad karantino laikotarpiu planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.
Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su ekspertais ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), nustatė du saugumo lygius, apibrėžiančius, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai. Šie rekomendacinio pobūdžio saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į darbuotojų darbo specifiką.
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS
SPAUDOS TARNYBA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 266 1400,faks. (8 5) 266 1402, el. p. ministerija@sam.lt, http://www.sam.lt.Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603472
2020 m. balandžio 16 d.
KREIPIMASIS Į SENJORUS
Mieli senjorai,
Vėl norėčiau kreiptis į Jus. Mane ir toliau neramina žinios, kuriose pranešama, kad dažnai nesilaikote karantino sąlygų – einate apsipirkti, naudojatės viešuoju transportu, karantino metu susitinkate su bičiuliais.
Prašau, pakentėkite ir nedarykite to! Nors pastaruoju metu yra kiek sušvelnintos karantino sąlygos, saugokite save. Esate brangūs savo vaikams, anūkams, kurie norės su Jumis susitikti, kai visi kartu, elgdamiesi atsakingai, įveiksime koronaviruso iššūkį ir galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo.
Mielieji, Jūs esate labiausiai pažeidžiami ir, užsikrėtę šia klastinga liga, galite daugiau nepamatyti savo artimųjų.
Todėl prašau Jūsų – būkite atsakingi.
Sulaukėme iš Jūsų ir klausimų, ar karantino metu Jums, senjorams, leidžiama verstis prekyba – pardavinėti gėles, augalus ar kitus produktus.
Mielieji,
to daryti tikrai negalima. Pasaugokite save. Prie įprasto gyvenimo greičiau galėsime grįžti tada, jei patys laikysimės karantino reikalavimų.
Visas reikiamas prekes, įskaitant maistą, vaistus ar kitas būtinas priemones, Jums gali padėti įsigyti artimieji – vaikai, anūkai, kaimynai. Nebijokite kreiptis pagalbos. Nesate silpni, kai prašote padėti. Priešingai – saugodami save ir kitus parodote, kad esate atsakingi mūsų valstybės piliečiai.
Savanoriai irgi yra pasirengę Jums padėti. Geros valios žmonės iš Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ siūlo savo pagalbą. Jie gali padėti Jums įsigyti maisto produktų, vaistų. Šiame centre savanoriauja daugybė atsakingų žmonių – šaulių, skautų, kitų pilietinių organizacijų narių. Jais galite pasitikėti. Skambinkite nemokamu pagalbos numeriu 1827 ir tikrai sulauksite pagalbos.
Tuo pačiu noriu pasidžiaugti ir pasveikinti verslo iniciatyvas numatyti rytines valandas, skirtas būtent Jums, kad galėtumėte saugiai apsipirkti.
Kviečiu Jus būtinai pasinaudoti šia galimybe, jeigu žūtbūt Jums reikia apsilankyti parduotuvėje ir nerandate, kas galėtų tai padaryti už Jus.
Tačiau būtinai laikykitės saugaus atstumo parduotuvėse, dėvėkite apsaugines kaukes ir vienkartines pirštines, dezinfekuokite rankas.
Suprantu, kad šiuo įtemptu laikotarpiu patiriate daug nerimo ir neužtikrintumo. Taip jaučiasi daugybė žmonių.
Todėl Lietuvoje pradeda veikti nemokama emocinės paramos telefonu linija. Paskambinę numeriu 1809, gausite emocinę pagalbą, kurią suteiks emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Nemokamas telefonas veiks viso karantino metu.
Mieli senjorai,
Mes, dirbantys viešajame sektoriuje, tūkstančiai atsakingų verslo atstovų, žmonių, dirbančių nevyriausybinėse organizacijose, savanoriaujančiųjų, darome viską, kad bendromis jėgomis įveiktume koronaviruso iššūkį.
Prašome ir Jūsų – būkite atsakingi piliečiai. Likite namie!
Nuoširdžiai
Aurelijus Veryga
Sveikatos apsaugos ministras,
Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vadovaudamasi tarptautinių organizacijų bei Lietuvos fizinio aktyvumo ekspertų rekomendacijomis ir siekdama, kad karantino metu gyventojų fizinė sveikata būtų maksimaliai išsaugota, teikia fizinio aktyvumo rekomendacijas karantino laikotarpiu.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos informacija, didesnę riziką susirgti sunkesne COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) forma turi vyresnio amžiaus (daugiau kaip 60 metų) gyventojai bei asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis ir piktybiniais navikais). Pažymima, kad rizika susirgti sunkesnėmis ligomis reikšmingai padidėja nuo 40 metų. O apskritai užsikrėsti SARS-CoV-2 virusu gali bet kurio amžiaus asmuo, tad kiekvienas turime saugotis tam, kad apsaugotume ir kitus.