
Kovo 24 d. vyko nuotolinė paskaita, kurią skaitė lektorius: pacientas, VŠĮ Sveikim kartu direktorius, meno terapijos spektaklio nenuGALĖTIeji idėjos autorius Virginijus Šaulys. Lektorius pabrėžė, jog pateikta jo asmeninė informacija paskaitos metu yra rekomendacinio pobūdžio ir kiekvienu atveju, reikia konsultuotis su gydytoju.
Kiekvienais metais, kovo 24 d. minime Pasaulinę Tuberkuliozės (toliau – TB) dieną. Šių metų dienos minėjimo tema – „Laikas bėga“. Pasirinkta tema siekiama atkreipti visuomenės ir sveikatos apsaugos specialistų dėmesį į laiko stoką, kovojant su šia pavojinga liga, ypatingai pasaulinės COVID-19 pandemijos metu, iškilo didelis pavojus TB rodiklių mažinimo pažangai.
Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos tematiką. Šių metų Pasaulinės vandens dienos kampanija „Vandens vertinimas“ ir tema – „Vandens vertė yra daug daugiau nei jo kaina“. Vanduo turi didžiulę ir sudėtingą vertę mūsų namų ūkiams, kultūrai, sveikatai, švietimui, ekonomikai ir natūralios aplinkos vientisumui, todėl visas dėmesys šią dieną yra skirtas ne tiek kainodaros klausimams, kiek aplinkos, socialinei ir kultūrinei vertei, kurią žmonės sieja su vandeniu. Jei nepaisysime bet kurios iš šių verčių, rizikuojame netinkamai valdyti šį ribotą, nepakeičiamą šaltinį. Nesuvokdami visapusiškos tikrosios daugiamatės vandens vertės, negalėsime apsaugoti šio ištekliaus visų žmonių labui.
Kovo 20-oji – Pasaulinė burnos sveikatos diena. 2013 metais, siekdama stiprinti žmonių suvokimą apie burnos sveikatos svarbą, bendrą sveikatą ir gerą savijautą, FDI (World Dental Federation) iniciavo šios dienos paminėjimą visame pasaulyje. Maloniai kviečiame visus nuolat rūpintis savo burnos sveikata ir aktyviai dalyvauti šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose.
2012 metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė rezoliuciją, kurioje visos šalys - narės, visos organizacijos skatinamos kovo 20 dieną švęsti Tarptautinę laimės dieną. Rezoliucijoje pažymima, jog laimės siekimas - tai pagrindinis žmogaus tikslas. Laimę, kaip reiškinį, tyrinėja filosofijos, etikos, psichologijos bei teologijos mokslų sritys. Fiziologai tiria laimę kartu nagrinėdami ir vadinamuosius „laimės hormonus" – endorfinus, serotoninus ir dopaminus. Laimė tiriama ne vieną šimtmetį ne tik moksliškai. Ši tema atsispindi poetų, dailininkų, muzikantų bei artistų kūryboje.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė – Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį.
Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, insultas ištinka vieną iš keturių žmonių. Trečdalis insultą patyrusių žmonių visą likusį gyvenimą kenčia negalią. „FAST Herojai 112“ yra tarptautinis projektas, skirtas didinti sąmoningumą apie insulto požymius, kurio pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad seneliai ir toliau galėtų užsiimti tuo, ką moka geriausiai – daryti teigiamą įtaką savo vaikaičių gyvenimuose.